رای به سایت :
2482
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر
سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 -
نخستین جشنواره ورزش های بومی و محلی در منطقه 15 تهران برگزار شد
به همت تربیت بدنی حوزه 323 امام حسن عسگری(ع)؛

نخستین جشنواره ورزش های بومی و محلی در منطقه 15 تهران برگزار شد

نخستین جشنواره بازی های بومی و محلی به میزبانی حوزه مقاومت بسیج 323 امام حسن عسگری(ع) با حضور سردارمیرجلیل ریاست سازمان ورزش بسیج مستضعفین وسردار یزدانی ریاست سازمان ورزش سپاه حضرت محمد رسول ا...(ص) برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1397/04/20 - 18:30
15
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر ،نخستین جشنواره بازی های بومی و محلی منطقه 15 تهران  در پنج رشته فوتبال گل کوچک، هفت سنگ،طناب کشی،آمادگی جسمانی و پینگ پنگ با حضور با حضور سردارمیرجلیل ریاست سازمان ورزش بسیج مستضعفین وسردار یزدانی ریاست سازمان ورزش سپاه حضرت محمد رسول ا...(ص)،دکترجعفری ریاست فدراسیون ورزش های همگانی وسرهنگ قاسم فیضی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر به صورت رسمی آغاز شد.

محمد رضا علی محمدی تربیت بدنی حوزه مقاومت 323 امام حسن عسگری(ع)ودبیر اجرایی نخستین جشنواره بومی و محلی منطقه 15 تهران  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، جامعه عمل پوشاندن به دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر زنده نگه داشتن و علمی نمودن بازی های بومی و محلی است.

علی محمدی اظهار کرد: در این دوره از مسابقات در بخش بومی و محلی در بخش همگانی نیز با توجه به ماهیت ورزش همگانی پنج رشته فوتبال گل کوچک، هفت سنگ،طناب کشی،آمادگی جسمانی و پینگ پنگ در نظر گرفته شده است.

  وی خاطر نشان کرد: برنامه افتتاحیه جشنواره بومی و محلی با حضور مسئولان استانی و لشکری و کشوری مرتبط از ادارات و اداره کل ورزش و جوانان وسایر دستگاهها و ارگان ها برگزار شد.

وی با بیان اینکه تمامی این رشته ها در فرهنگ ما ایرانیان است که شناسنامه ما را تشکیل می دهند البته فرهنگی که در حال فراموشی است، اضافه کرد: چند سالی است با توجه به دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر زنده نگه داشتن و علمی نمودن این رشته ها این بازی ها مورد توجه ارگانهای مرتبط قرار گرفته است، سازمان تربیت بدنی بسیج با جدیت تلاش می کنند تا زمینه زنده نگه داشتن این بخش از فرهنگ غنی ایران را در کنار سایر رشته ها داشته باشند.

محمد رضا علی محمدی دبیر اجرایی نخستین جشنواره بومی و محلی  منطقه 15 تهران با بیان اینکه بچه های دهه شصت با این بازی ها بزرگ شدند و زندگی کردند، ادامه داد: این ها اصل و نصب ما ایرانیان است که در هر فضا و با هر امکاناتی قابلیت اجرایی دارد که متاسفانه با ماشینی شدن زندگی ها و بحث کم تحرکی در حال فراموشی هستند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 1279مطالب مرتبط