رای به سایت :
37
محبوب
حوزه 327 سیدالشهدا (ع)
ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر
شنبه 04 اسفند 1397 -
جوانان عاشورایی کیانشهر در حرم سید الکریم به استقبال محرم شتافتند
جوانان عاشورایی کیانشهر در حرم سید الکریم به استقبال محرم شتافتند

جوانان عاشورایی کیانشهر در حرم سید الکریم به استقبال محرم شتافتند
calendar
تاریخ : 1395/06/23 - 16:54
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 327 سیدالشهدا (ع)  ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر ،

هیئات مذهبی محله شهید پرور کیانشهر در حرکتی نمادین به همت هیئت پیروان ولایت همزمان با ایام مسلمیه، همراه با سیل خروشان عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام برای عرض ادب، ارادت و اخذ اذن برای عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین(ع)، به محضر سید الکریم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در شهرری شتافته و مراسم باشکوه سینه زنی، عزاداری و نوحه سرایی را برگزار کردند.

یکی از مسئولین هیئات مذهبی در کیانشهر در گفتگو با خبرنگار سرای محله گفت: همزمان با ایام شهادت مظلومانه سفیر عشق حضرت مسلم بن عقیل(ع)، مراسمی با حضور تمامی هیئت ها و دسته های عزاداری از سراسر تهران در محل حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به مدت سه روز برگزار می شود.

وی افزود: حضور مردم خداجو و جوانان عاشورایی از هیئات مختلف محله کیانشهر در قالب دسته های عزاداری در چهار سال اخیر قابل توجه بوده است.

شاید 50 سال دیگر نتیجه بدهد اما ارزش دارد

کارشناس مذهبی محله تشریح کرد: حرکات عظیم عاشورایی با حضور فیزیکی و معنوی تمامی هیئات محلات آغاز شده و نیازمند هماهنگی ها و برنامه ریزی های عمده است.

وی عنوان کرد: ایام مسلمیه و همزمانی آن با شهادت حضرت امام محمد باقر(ع)، برای بزرگداشت سفیر سید الشهدا و طلیعه ای برای ماه محرم الحرام و آغاز عزاداری ها برای سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) محسوب می شود.

این مداح اهل بیت(ع) در پرسش خبرنگار محله کیانشهر در رابطه با در نظر گرفتن تراز انقلاب برای هیئات مذهبی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، بهترین وسیله مبارزه و مقابله با تهاجم های فرهنگی منبرهای چهره به چهره و این هیئت ها بوده لذا با توجه به پتانسیل های موجود در محله های شهر تهران باید بهترین استفاده از این ظرفیت را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه انجام کار فرهنگی و مذهبی با سختی های بسیاری می تواند مواجه شود و تاثیر آن در برخی محلات ممکن است در کوتاه مدت دیده نشود، افزود: شاید نتیجه کار فرهنگی امروز را پنجاه سال دیگر ببینیم اما ارزش  دارد و در این راه ناامیدی معنایی ندارد.

مداح و ذاکر حسینی موفقیت در بحث ترویج فرهنگ حسینی، عاشورایی و مباحث اخلاق اسلامی را در گرو حضور و اشتیاق جوانان مطرح کرده و گفت: اگر قرار باشد که هیئت بر اساس اهداف انقلاب اسلامی پیش رفته و بتواند جوانان را زیر پرچم سیدالشهدا(ع) گرد آورد باید بر مبنای معیارهای حاکم جامعه اسلامی پیش رود.  


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4313


tags
   خبر قسم        خبر قسم        مصاحبه قسم        حوزه 327 سیدالشهدا (ع)        منطقه 15        کیانشهر شمالی        مسلمیه        سیدالکریم        محرم95    

مطالب مرتبط