رای به سایت :
298
محبوب
حوزه 329 قمربنی هاشم (ع)
ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر
دوشنبه 05 فروردين 1398 -
پیام فرمانده حوزه۳۲۹ به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)
مصاحبه روز

پیام فرمانده حوزه۳۲۹ به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

بسیجی فرامرز مرادی به مناسبت میلاد امیرالمومنین در مصاحبه با خبرنگار قسم گفت: جهان وابسته فضایل مولا علی است
calendar
تاریخ : 1397/01/10 - 18:15
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 329 قمربنی هاشم (ع)  ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر  ،بسیجی فرامرز مرادی ضمن تبریک روز پدر گفت:شخصیت والای حضرت علی(ع) در جمیع ابعاد عالی انسانی در حدی از تعالی و کمال است که برای بشر معمولی نه تنها قابل درک و وصف که حتی قابل تصور نبوده و در اندیشه ها نمی گنجد؛ و بر همین مبنا امام خمینی(س) در این باره، بارها بیان مطلب کرده و ضعف بشر را بر زبان آورده است؛ از جمله:

«مولود امروز [روز سیزدهم رجب و سالروز ولادت مولا علی(ع)]، وصف کردنی نیست، آنچه که وصف کنند از او، دون شأن اوست و آنچه شعرا  و عرفا و فلاسفه و دیگران درباره او گفته‏ اند، شمه‏ ای از آن چیزی است که او هست. غالباً مسائلی که درک می‏ کرده ‏اند و می‏ کنند راجع به مولا علی بن ابی طالب، عرضه می ‏داریم. آن چیزهایی را که ما نمی‏ توانیم درک کنیم و دست عرفا و فلاسفه و دیگران از آن کوتاه هست، آن چیز قابل ذکر نیست. انسان تا نشناسد، نمی ‏تواند بگوید و آن مقداری هم که در دسترس ماست، آن قدر زیاد است که گفتن او محتاج به زمانهای طولانی است. و لهذا ما باید در پیشگاه مبارک ایشان عذرخواهی کنیم و عذر تقصیر بخواهیم که ما قاصریم و نمی‏ توانیم بیان کمال شما را بکنیم.» (صحیفه امام، ج‏19، ص: 213)

ابعاد متفاوت و گوناگون شخصیت امیر المؤمنین (ع) در جنبه های  مختلف  انسانی، عرفانی و حکمی، حکومت مداری و اجتماعی، پارسائی، فروتنی و تواضع، حشر ونشر با توده مردم و به ویژه محرومین، معرفت ناب و اخلاص در عمل و بسیاری خوبیهای دیگر در منظر امام خمینی(س) از چنان جایگاه و موقعیتی برخوردار است که در حد «اعجوبه معجزه ‏آسا» بروز می کند و به ویژه در بعد عدالت و دادگری، چنان است که «اعجوبه عالم» قلم داد می شود


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 18830مطالب مرتبط