رای به سایت :
2482
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر
پنجشنبه 02 خرداد 1398 -
هیئت یاوران ولایت ناحیه مالک اشتر برگزار شد
هیئت یاوران ولایت ناحیه مالک اشتر برگزار شد

هیئت یاوران ولایت ناحیه مالک اشتر با حضور فرماندهان حوزه و پایگاه های مقاومت وهمچنین سرحلقه های صالحین این ناحیه برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1395/02/28 - 10:13
11
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر ،حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در این جلسه با اشاره به آیه« وبالوالدین احسانا» گفت:ما می‌خواهیم از این آیه تدبر در بیاوریم. به این باء رو در ادبیات می گویند «باء» الصاقی، یعنی چسبیده. دو تا نامه را که به هم سنجاق می کنند، می گویند نامه‌ی الصاقی. نامه الصاقی یعنی نامه‌ای که پیوسته و ملحق شده است.

وی در ادامه گفت:«بالوالدین احساناً» یعنی احسانِ شما بچسبد به پدر و مادرتان، یعنی اگر مادرتان مریض شد، خودتان شخصاً او را به دکتر ببرید، پول ندهید که خودش تاکسی بگیرد برود دکتر . بستنی را خودت با قاشق در دهان مادرت بگذار، نگو این پول، این هم شکر، مادرجان خودت بستنی درست کن. «بالوالدین» یعنی احسان شما بدون واسطه بچسبد.

«وبالوالدین احساناً» نفرمود: «و بالوادین انفاقاً»، خیلی وقت‌ها پدر و مادر ها پول نمی خواهند، نیاز به محبت دارند.

وی در پایان درباره‌ی درس اخلاق گفت:پیشنهاد من این است که محور درس اخلاق آیه‌ی قرآن باشد، به این معنا که یک آیه‌ی اخلاقی را معنا کنید و شرح دهید.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 1279مطالب مرتبط
Reply
no
0
yes
1
قسم
1395/02/28 - 17:29
با سلام و خسته نباشید
خبر شما در تلگرام قسم (https://telegram.me/Ghasam_ir) انتشار یافت.
لطفا جهت انتشار اخبار در کانال تلگرام و بسیج پرس، لینک خبر تولیدی و فاخر "سایت قسم خود" را، برای اکانت GHASAMtehran@ ارسال نمایید. با تشکر

Reply
no
0
yes
1
قسم
1395/02/28 - 17:45
با عرض سلام و خداقوت
خبر شما در صفحه اصلی سایت قسم ( ghasam.ir ) قرار گرفت، با تشکر

Reply
no
0
yes
1
قسم
1395/02/29 - 09:18
با سلام و تشکر
خبر شما بعنوان پربازدیدترین خبر روز 28 اردیبهشت، در بین اخبار ناحیه انتخاب شده است که در صفحه اصلی سایت قسم (ghasam.ir) و همچنین تلگرام قسم (https://telegram.me/Ghasam_ir) انتشار یافت.