پایگاه مقاومت بسیج حضرت معصومه (س)
 
یکشنبه 28 بهمن 1397 -

رای به سایت :
43
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 340 ریحانه النبی (س) ›› پایگاه مقاومت بسیج حضرت معصومه (س)
0
محبوب  
رای به خبر :
مروری بر مواضع مرحوم سید مهدی طباطبائی
مروری بر مواضع مرحوم سید مهدی طباطبائی

مروری بر برخی از مهمترین مواضعی که مرحوم سید مهدی طباطبائی در چند سال گذشته داشتند.
calendar
تاریخ : 1397/02/29 - 10:32

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج حضرت معصومه (س)  حوزه 340 ریحانه النبی (س)  ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر ، مخالفت با فتنه 88 و ادعای تقلب

 

مرحوم سید مهدی طباطبایی هرچند بعد از انتخابات 88 موضع گیری هایی علیه رفتارهایی احمدی نژاد داشت اما در عین حال مواضع محکمی نیز علیه سران فتنه و ادعای تقلب داشت. وی  درباره تقلب گفته بود "من خودم فردای انتخابات به آقای موسوی نامه دادم و گفتم که اغتشاش نکند." وی همچنین در این مصاحبه مطرح می کند "من اولین آخوندی هستم که در رسانه ملی گفتم و فیلم آن هم هست که بر صحت انتخابات88 تأکید کردم".

 

وی درباره اظهار نظر صریح نکردن رئیس دولت اصلاحات و برخی سران فتنه به اشتباه بودن کارهایشان در سال 88 گفته بود " بعد از انتخابات 88 پیش محمد خاتمی هم رفتم، هرچند ظاهراً به شخصیتم لطمه می خورد که من خدمت آقای محمد خاتمی بروم ولی رفتم و درباره برخی مواضع وی با او صحبت کردم، اول نمی پذیرفت ولی بعد پذیرفت و قرار شد برخی حرفها را نزند. گاهی اینها ناشی از ضعف اخلاقی است، برای چه می خواهیم به خاطر نگه داشتن 4 نفر حقیقت را نگوییم؟

** انتقاد از هاشمی به دلیل مواضع فرزندانش؛"فائزه استغفار کند"

بعد از دیدار پر سرو صدای فائزه هاشمی با جمعی از بهائیات در سال 95، مرحوم سید مهدی طباطبایی در واکنش به این دیدار گفته بود "دیدار خانم هاشمی با یکی از سرکردگان فرقه ضاله بهائیت با فرهنگ شیعه و اسلامی ما همخوانی ندارد و زننده است... وی باید استغفار کند. وی باید از ملت انقلابی ایران و شیعیان و آیت الله هاشمی رفسنجانی عذرخواهی کند."

** اقتدار رهبری را نباید با هیچ اقتداری عوض کرد

 

سابقه آشنایی این استاد اخلاق با آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به سالهای قبل از انقلاب و دوران مبارزه در مشهد برمی گردد. وی از آن زمان از حامیان رهبر انقلاب بود. بعد از انتشار فیلمی از جلسه انتخاب مجلس خبرگان در سال 68 که سعی در تخطئه نحوه انتخاب آیت الله خامنه ای به رهبری داشت، "این صحبت هایی که درباره ایشان شده، "بی عقلی" است. فرمایشات آیت الله خامنه ای در آن زمان، از روی "تواضع" بود. ایشان وقتی می خواستند به عنوان رهبر انتخاب شود با تواضع گفت که "نمی خواهم رهبر شوم". خود امام خمینی و همه اولیای الهی هم همین گونه بودند."

وی با بیان اینکه "ما نباید اقتدار و وجاهت رهبری را با هیچ اقتداری عوض کنیم"، گفته بود: امام خمینی با چه به ایران آمده، با چه موشکی، با چه اسلحه ای؟ ایشان حتی یک چاقوی میوه خوری در کیفش نداشت اما آبرو داشت. ما هرچه به آبروی رهبر لطمه بزنیم به نظام لطمه زده ایم و این خیانت است. اگر احترام و آبروی رهبر حفظ شود، کشور محترم است و بدانید از گناهان کبیره، تهمت و ظلم به رهبری است.

* سپاه بازوی ولایت است

 

بعد از سخنان رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ علیه سپاه پاسداران سال گذشته، مرحوم سید مهدی طباطبایی  "سپاه نیروی نظامی و ملی ماست که مورد احترام ملت است، بنابراین باید گفت آنچه که ترامپ در مورد سپاه گفت مورد قبول و پذیرش مردم نیست. به نظرم باید همه نیروهای نظامی از جمله ارتش به این توهین پاسخ هوشمندانه و منطبق با شرایط و اوضاع بدهند. "

وی با بیان اینکه "بسیج بسیار ارزشمند است و نباید بگذاریم که خدای ناکرده بسیجیان متهم شوند چراکه بازوان انقلاب و نور چشمان ما هستند و نباید کم طاقت شوند"، سپاه و نیروهای مسلح را هم ارج می نهم. سپاه بازوی ولایت است و از این جهت امتیاز دیگری دارد.

پاسخ به کروبی؛ "کارنامه اش را از خانواده شهدا و مجلس بپرسید"

 

مهدی کروبی یکی از سران فتنه 4 در نامه ای به رهبر معظم انقلاب سعی در سیاه نمایی داشت و با تهام پراکنی علیه رهبر معظم انقلاب در تلاش بود تا تمام مشکلات 30 سال گذشته انقلاب را به پای رهبری بنویسد. در همین رابطه مرحوم سید مهدی طباطبایی استاد برجسته اخلاق مردم تهران در پاسخ به ادعای کروبی به گفته بود "4 اصل کلی در نظام وجود دارد؛ اصل اول، حفظ نظام است و هرطور که به نظام ضربه بخورد، گناه کرده ایم. اصل دوم حفظ دست آورد های نظام است. این دستاورد ها کم نیست. ما یک نظام استقلالی و قدرتمند در منطقه هستیم. دست آورد های نظام فراوان است، استقلال، امنیت و آزادی هر سه اینها دست آورد های نظام هستند. اصل سوم رهبری است. رهبری نظام باید حفظ شود. چه کسی را می خواهیم جای آیت الله خامنه ای بگذاریم؟اصل چهارم حفظ آبروی مردم است. فکر نکنیم که ما هرچه آبرو بریزیم، بهتر است. الآن بالاترین ضرری که به کشور خورده آبروریزی است. آبروی اشخاص نباید بریزد. چرا این فساد ها به وجود آمده است؟ چون آبرو ها رفته است. آیا آبروی مان را رهبر برده است؟ خیر؛ ایشان که به همه نظام آبرو داده است. آبرویمان را اقتصاد برده است و از لحاظ اقتصادی و مفاسد اقتصادی آبرویمان رفته است."

مرحوم طباطبایی در ادامه در پاسخ به ادعای کروبی چنین گفته بود "هرکس در دوران مسئولیتش مسئول زمان خودش است و رهبر در حد اعلی نظارت و نظارت بالا دارد و راهنمایی و ارشاد می کند و بقیه کارها با مجریان است. همان کس که نامه نوشته {کروبی} زمانی جزو مجریان مملکت بوده که باید از خانواده شهدا و مجلس سؤال کنیم که ببینیم چه کارها کرده."

 

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6612مطالب مرتبط