پایگاه مقاومت بسیج شهید مسعود سلطانی
 
شنبه 26 آبان 1397 -

رای به سایت :
180
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای اجتماعی ›› حوزه 329 قمربنی هاشم (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید مسعود سلطانی
2
محبوب  
رای به خبر :
برگزاری همایش خانواده و فضای مجازی
برگزاری همایش خانواده و فضای مجازی

ظهور تکنولوژی های نوین ارتباطی در عصر حاضر به همراه تحولاتی که در فضای مجازی بوجود آمده است، بسیاری از کارکردهای خانواده ها را دچار اختلال کرده است. در مباحث آسیب شناختى نهاد خانواده، یکى از محورهاى مهم، بررسى آسیب­هاى...
calendar
تاریخ : 1397/04/31 - 18:38

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید مسعود سلطانی  حوزه 329 قمربنی هاشم (ع)  ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر ،روز جمعه بیست و نهم تیرماه همایش خانواده و فضای مجازی توسط پایگاه شهید سلطانی در سالن اجتماعات سراسی محله شهرک رضویه  که با همراهی جمع کثیری از اولیای بچه هایی که در طرح تابستانی این پایگاه ثبت نام کرده بودند برگزار شد .همایش مذکور با هدف آگاه‌سازی جامعه جهت کنترل  تاثیر فضای مجازی بر روابط خانوادگی  برگزار شد.

این همایش با سخرانی جناب آقای دکتر  "استاد دانشگاه ،دکترای روانشناسی و طب سنتی،کارشناس مسائل خانواده"  همراه  بود

 دکتر حاصلی استاد دانشگاه و دکترای روانشناسی و طب سنتی به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به لزوم جدی گرفتن تهدیدات فضای مجازی گفت برای در امان ماندن از این گونه فضاهای پر خطر باید به تعمق و تدبر در قران کریم پناه ببریم.

دکتر حاصلی: در این همایش در بیان سطوح شش گانه سلامت گفت: شناخت دقیق این ها به ما کمک می کند تا بتوانیم به سلامت جسمی روحی و نشاط معنوی برسیم.

دکتر حاصلی همچنین گفت تهدید فضای مجازی را باید جدی گرفت اما فقط در پرتو معنویت و قرآن می توان از آسیب های فضای مجازی مصونیت پیدا کرد.

استاد حاصلی در این همایش اظهار داشت: ظهور تکنولوژی‌های نوین ارتباطی در عصر حاضر به همراه تحولاتی که در فضای مجازی به‌وجود آمده است، تاثیر بسیاری بر زندگی خانواده‌ها دارد.

کارشناس مسائل خانواده  با اشاره به رابطه سطوح ۶ گانه سلامت در خانواده و محیط کار گفت: این سطوح  شامل نوع ارتباط ما با خود و دیگران، اصلاح رفتارهای نامطلوب و سرکوب این رفتارها، اصلاح باورها و عقاید، قابلیت‌ها و مهارت، هویت و ماورای هویت است.

حاصلی با بیان اینکه از زمانى که اینترنت وارد فضاى زندگى انسان شده تا به امروز، با وجود تمام محاسن و مزایاى آن، دغدغه‌ها و نگرانى‌هایى را بر خانواده‌ها تحمیل کرده است، افزود: امروزه خانواده ایرانی در سبد فرهنگی خود مواجه با ماهواره و شبکه‌های مجازی است.

این کارشناس مسائل خانواده تاکید کرد: کسی که ساعت‌ها را در شبکه‌های مجازی می‌گذراند، به‌نوعی معتاد به فضای مجازی محسوب می‌شود. گسترشفضای مجازی در حوزه رابطه فرزندان و والدین نیز تغییراتی به‌وجود آورده که از جمله آن به کاهش نقش خانواده به‌عنوان مرجع، کاهش ارتباط والدین با فرزند، شکاف نسلی به دلیل رشد تکنولوژی، از بین رفتن حریم میان فرزندان و والدین و ایستادن در برابر آن‌ها را می‌توان نام برد.

وی  تاکید کرد: سردشدن ارتباطات عاطفی و نارضایتی از زندگی خانوادگی سبب ناکامی و شکست‌های بزرگی در زندگی جوانان شده که باید ریشه‌یابی و درمان شوند. فردی که نیازهایش برآورده نشود ناکام می‌شود، فردی که ناکام شود ناسازگار می‌شود، این شخص رفتار ناسازگارانه داشته و تعادل روانی ندارد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16213
مرتضی گودرزیمطالب مرتبط