پایگاه مقاومت بسیج شهید میرزایی
 
سه شنبه 01 آبان 1397 -

رای به سایت :
57
محبوب
صفحه نخست ›› دین و اندیشه ›› حوزه 329 قمربنی هاشم (ع) ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید میرزایی
0
محبوب  
رای به خبر :
مؤمن ممکن است هر گناهی مرتکب شود جز این گناه
مؤمن ممکن است هر گناهی مرتکب شود جز این گناه

آیت الله دستغیب: فرقی در حرمت قتل نفس بین کشتن انسان کوچک و بزرگ نیست و در این حکم بزرگسالان و خردسالان یکسانند.
calendar
تاریخ : 1396/10/16 - 15:59

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید میرزایی  حوزه 329 قمربنی هاشم (ع)  ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر ،آیت الله دستغیب در کتاب گناهان کبیره در باب خودکشی می گوید:از امام علی (ع)روایت است که فرمود:مومن ممکن است به هر مرگی بمیرد اما خودکشی نمی کند پس کسی که بتواند خون خود را حفظ کند و از قاتل خود جلوگیری ننماید تا کشته شود، قاتل خود خواهد بود.

شهید دستغیب در ادامه می افزاید:همچنین امام باقر (ع)در حدیثی می فرماید:به درستی که مومن به هر گناهی مبتلا می شود و به هر شکلی می میرد و خود را نخواهد کشت.همچنین امام صادق (ع)می فرماید:کسی که عمدا خود را بکشد همیشه در آتش جهنم خواهد بود.
همچنین آیت الله دستغیب در ادامه می گوید:فرقی در حرمت قتل نفس بین کشتن کوچک و بزرگ نیست و در این حکم بزرگسالان و خردسالان یکسانند چنانکه قرآن کریم می فرماید:فرزندان خود را از ترس تنگدستی و فقر نکشید ما به آنها و شما روزی می دهیم به درستی که کشتن آنها خطای بزرگی است. و در جای دیگری خداوند می فرماید:بچه ای که زنده به گور و در خاک کشته شده در روز قیامت پرسیده خواهد شد که به گناهی این طفل کشته شده است.حتی بچه ای که در رحم مادر باشد و کشته شود در این حکم با دیگران مساوی است و دیه قتل او مانند بزرگسالان است.هرچند کشنده پدر و یا مادر طفل باشد.
منبع:کتاب گناهان کبیره ص129


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 16551
جواد نکونام


مطالب مرتبط